Jak nakładać podkład 1
Jak nakładać podkład

Jak zapewne zauważyłaś, używając różnych narzędzi do nakładania make-upu uzyskujesz różne efekty. Dodatkowo, niektóre z nich sprawdzają się najlepiej przy określonym typie podkładu. Przy wyborze metody aplikacji warto więc zwrócić uwagę, jaki posiadamy kosmetyk i zastanowić się, na jakich rezultatach nam zależy. Przyjrzyjmy się zaletom i wadom najpopularniejszych opcji.

Dłonie
Są oczywistym i pierwszym wyborem. Ale czy każdy podkład nałożony w ten sposób będzie dobrze współgrał ze skórą?
Aplikacja palcami sprawdza się w przypadku, gdy chcemy uzyskać naturalny efekt i nie potrzebujemy mocnego krycia. W ten sposób nałożymy też podkład najszybciej - ale i mniej równomiernie. Dlatego najlepszym produktem będzie tu lekki podkład lub krem bb, które dość łatwo się rozprowadzają i nie wymagają dużej uwagi i precyzji. Zdecydowaną zaletą tej metody jest pełne wykorzystanie produktu - nie zostanie on częściowo zmarnowany, jak w przypadku pędzla czy gąbki.

Pędzel
Będzie nieodzowny, jeśli kupiłaś podkład mineralny w proszku. Istotna jest jego forma - do aplikacji minerałów wybierz pędzel typu kabuki lub flat top. Bez względu na wybór typu pędzla i rodzaju jego włosia, powinien on być gęsty i zbity. Warto zacząć od spryskania pędzla mgiełką wody termalnej - dzięki temu znacznie mniej kosmetyku zostanie wchłonięta przez narzędzie. Po nabraniu podkładu, koniecznie pozbądź się jego nadmiaru, lekko uderzając pędzlem o stół, trzonkiem do dołu. Nakładaj okrężnymi, delikatnie wcierającymi ruchami od wewnętrznej, do zewnętrznej części twarzy.
Powyższe pędzle będą doskonałe także do aplikacji płynnych i kremowych podkładów, gdy chcemy uzyskać lepsze krycie. Z jedną różnicą: w tym przypadku rozprowadzamy je ruchem stemplującym, tak, by produkt dobrze wtopił się w skórę. Nie nakładaj podkładu bezpośrednio na narzędzie - nałóż porcję na grzbiet skóry, lekko rozmieszaj i dopiero wówczas zanurz pędzel.
Z pewnością spotkałaś się także z płaskim pędzlem w kształcie języka. Nadaje się on do aplikacji płynnych podkładów, lecz wymaga większej czujności - nakładając niewprawną ręką łatwo o smugi.

Gąbka
W drogeriach znajdziesz zatrzęsienie kształtów i tekstur - od legendarnego już beauty blendera po płaską, kwadratową gąbeczkę. Najlepiej po prostu wypróbuj kilka z nich, dzięki czemu znajdziesz najwygodniejszy dla siebie rodzaj i miękkość. Na pewno warto zwrócić uwagę na kuliste modele z "dzióbkiem", dzięki którym jedną stroną z łatwością wklepiesz kosmetyk, a drugą dotrzesz w trudno dostępne miejsca (np. pod skrzydełkiem nosa). Świetnie sprawdzą się też do rozprowadzania korektora. Użycie wody przed zastosowaniem sprawdza się także tutaj - jednak gąbeczkę należy dokładnie zmoczyć, by zwiększyła swoją objętość, a następnie całkowicie odcisnąć nadmiar wody. Podobnie, jak w przypadku pędzla, aplikuj kosmetyk najpierw na grzbiet dłoni, a następnie rozprowadzaj na twarzy ruchem stemplującym.
Aplikując płynny podkład w ten sposób, zwiększysz jego stopień krycia i zyskasz pewność, że dobrze "stopi się" z Twoją skórą.
To akcesorium sprawdzi się także w aplikacji treściwych, mocno kryjących podkładów w sztyfcie lub kompakcie.

Szczoteczka
To w zasadzie pędzel, tyle że w niestandardowym, łyżkowatym kształcie. Jest stosunkowo nowym na rynku narzędziem i nie każda z nas zdążyła się do niego przekonać. Wybierając swój egzemplarz zwróć uwagę na włosie: w dobrej jakości szczoteczce jest ono bardzo gęste, miękkie, równo przycięte i zbite. Służy do rozprowadzania podkładów płynnych - w odróżnieniu od klasycznego pędzla, w tym przypadku kosmetyk rozprowadzamy ruchem rozcierającym. Warto rozważyć tę opcję, jeśli zależy Ci na efekcie średniego krycia. Nieco trudniej jest nałożyć produkt równomiernie - stosowanie wymaga wprawy.

Na koniec ważna uwaga - niezależnie od rodzaju akcesorium, jaki wybierzesz do nakładania podkładu- pamiętaj o regularnym myciu i przechowywaniu w suchym miejscu. W przeciwnym razie stanie się siedliskiem brudu i bakterii, a tego z pewnością nie chcesz nakładać na swoją twarz.

Komentarze do wpisu (1)

30 stycznia 2019

Używałam gąbeczki bez moczenia i rzeczywiście musiałam nakładać więcej podkładu, po namoczeniu problem znikł. Dziękuje za podpowiedź

Producenci
Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl